I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 lutego 2018r.

1.Okres W. Postu to dla chrześcijanina czas pokuty, postu, wyrzeczenia i modlitwy na drodze przygotowania do Świąt Wielkanocnych. To także czas nabożeństw pasyjnych. Praktyki te mają służyć naszemu nawróceniu, to znaczy zwróceniu się całym życiem ku Bogu, umieszczeniu Boga w centrum myśli, zamierzeń i wyborów zajętych często przez nasze własne „ja”.
2.Nabożeństwa wielkopostne:
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela g. 17.15
Droga Krzyżowa– piątek, dla dzieci – g. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o g. 17.15
3. Ojciec Święty Franciszek, zatroskany o sytuację w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, skierował do całego Kościoła prośbę o to, aby 23 lutego był dniem łączności duchowej z tymi krajami. Spełniając prośbę Ojca Świętego ofiarujmy w dniu 23 lutego nasze modlitwy, umartwienia oraz udział w nabożeństwach Wielkiego Postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.  Bp Henryk Tomasik
4. Caritas Diecezji Radomskiej,aby móc lepiej i efektywniej pomagać, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Pozyskane środki wspierają placówki Caritas, ale też indywidualne osoby, które dźwigają krzyż cierpienia, choroby, samotności. Najczęściej środki pomagają w: Dziękujemy za zaufanie. Nr KRS niezbędny do podania w PIT znajduje się na ulotkach i plakatach.
5. Rozpoczęła się rejestracja na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w 2019 roku. Serdecznie zapraszamy ludzi młodych do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu. Żywe w naszej pamięci pozostają chwile spędzone wraz z młodymi w Krakowie, ale i nosimy w sercu te cudowne chwile wspólnej zabawy, modlitwy i doświadczenia Kościoła Powszechnego, kiedy gościliśmy młodych z 22 krajów w naszej Diecezji. Nie może nas więc zabraknąć także w Panamie. Chcemy jako diecezjalna delegacja uczestniczyć w tym święcie. Rejestracja do końca lutego. Mamy do dyspozycji 50 miejsc na pokładzie samolotu PLL LOT, którym polecimy. Bliższe informacje można znaleźć na stronie www.mlodziradom.pl, oraz na plakacie, gdzie znajdziecie numer telefonu do wolontariusza, który jest odpowiedzialny za rejestrację.
6. Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej przy naszej parafii zaprasza w przyszłą niedzielę w ramach cyklu „Poznać Nieznanego – Duch Święty i Jego dary” na prelekcję multimedialną pt. „Duch Święty i Jego dary. Dar mądrości”. Spotkanie w świetlicy Kazimierzówka o g. 19.00.
7. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w piątek 23 lutego. Sprzęt ten można zostawić na placu przy świetlicy Kazimierzówka od rana do g. 13.30. Przychody z zebranego sprzętu wspomogą projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.