XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.08.2018r.

Zaproszenie na Jubileusz 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie
Drodzy Bracia i Siostry!
Wielkim znakiem czuwania Opatrzności Bożej nad naszą Ojczyną i naszą Diecezją jest dar Najświętszej Maryi Panny jako Królowej i Matki. Wciąż potrzeba naszej wdzięczności za wielkie rzeczy jakie spełniły się i nieustannie dokonują się za pośrednictwem Maryi na polskiej ziemi i w naszej Diecezji – bogatej w liczne miejsca kultu maryjnego i sanktuaria poświęcone Matce Bożej.
W tym roku, w szczególny sposób pragniemy dziękować za sanktuarium maryjne w Studziannie, położone na Ziemi Opoczyńskiej, którego kustoszami od 1674 roku są Księża Filipini…Centrum Sanktuarium stanowi Cudowny Obraz Matki Bożej Świętorodzinnej, umieszczony w głównym ołtarzu Bazyliki, który 50 lat temu – 18 sierpnia 1968 roku – w obecności około dwustutysięcznej rzeszy pielgrzymów został ukoronowany papieskimi koronami przez Sługę Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, w asyście Kardynała Karola Wojtyły, ówczesnego metropolity krakowskiego oraz Sługi Bożego Ks. Biskupa Piotra Gołębiowskiego.
Dlatego zapraszam Was, Siostry i Bracia, do uczczenia Matki Bożej i Świętej Rodziny w Wizerunku Studziańskim. Zachęcam do modlitwy za własne małżeństwa i swoje rodziny, za małżonków i rodziny naszej Diecezji. Zapraszam wszystkich Diecezjan do udziału w jubileuszu 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie. Uroczystej Mszy Świętej jubileuszowej w sobotę, 18 sierpnia 2018 roku, o godz. 12.00,będzie przewodniczył Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz wraz z przedstawicielami Episkopatu Polski. Po Mszy Świętej zostanie dokonany akt zawierzenia Matce Bożej wszystkich rodzin naszej Diecezji.
Z nadzieją na spotkanie i wspólną modlitwę, z serca błogosławię przygotowującym Jubileusz, kustoszom Sanktuarium, pielgrzymom i wszystkim rodzinom.
+Henryk Tomasik, Biskup Radomski 
1.W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu święta i wspomnienia:
  • 14.08 - wtorek Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Imię Maksymilian dobrze opisuje jego życie. Był maksymalistą: jako czciciel Maryi Niepokalanej; jako bojownik ze środowiskami ateistycznymi; jako zwolennik wykorzystania postępu w dziele ewangelizacji. Najważniejsze, że okazał się maksymalistą w miłości aż do oddania życia za brata w obozie oświęcimskim 14 sierpnia 1941 r.
  • 15.08 - środa, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze św., w naszym kościele według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie kwiatów i ziół.
  • 17.08 - piątek, Św. Jacka, założyciela pierwszego w Polsce klasztoru dominikanów w Krakowie. Z Krakowa podejmował liczne wyprawy misyjne na Ruś, do Prus i na pogranicze Litwy. Żył w XIII w. Imieniny ks. prefekta Jacka Pałosza. W Jego intencji Msza św. będzie odprawiona w uroczystość Wniebowzięcia NMP o g. 12.30.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wraz z  pamięcią w modlitwie.