XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.06.2018r.

1. Trwa miesiąc czerwiec, miesiąc szczególnej modlitwy do Najśw. Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego uczestniczenia w tym nabożeństwie codziennie o g. 17.30.

 

2. W piątek 22 czerwca jest zakończenie roku szkolnego. Pamiętajmy, że każde dobre dzieło, aby dobrze było zakończone i przyniosło dobre owoce powinno być poświęcone Bogu. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w piątek o g. 8.00 rano dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców
  • Spowiedź na zakończenie roku szkolnego w czwartek o g. 17.00
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Niech święci Patronowie swoim wstawiennictwem u Boga upraszają obfite błogosławieństwo na każdy dzień.

 

3. W sobotę 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca.Każde ojcostwo bierze swoją godność i wzór z Bożego Ojcostwa. Życzymy Ojcom naszej parafii, aby w codziennej więzi z Bogiem na modlitwie, w niedzielnej Eucharystii, lekturze Słowa Bożego, czerpali mądrość i siłę do wypełniania swojego powołania w małżeństwie i rodzinie oraz aby ojcostwo na co dzień było dla nich źródłem prawdziwej radości i spełnienia. Na nabożeństwie czerwcowym będziemy polecać Was Bożemu Sercu Ojców. Serdecznie zapraszamy ojców na wspólną modlitwę.

 

4.Wprzyszłą niedzielę 24 czerwca wypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,który przygotował drogę Panu Jezusowi. Odpust w parafii Zakrzew.

 

5.W dniach 25-30 czerwca 2018 r. po raz 29. wyruszy Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Wolność – trzeźwość”. W roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uświadamiamy sobie, że prawdziwa wolność wyraża się w trzeźwym i odpowiedzialnym życiu. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę dorosłych i młodzież, wszystkich, którzy pragną modlić się i ofiarować swój trud w intencji trzeźwości polskich rodzin, zwłaszcza młodego pokolenia Polaków. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą pod przewodnictwem Ks. Bp. Adama Odzimka 25 czerwca o godz. 9.00 w Katedrze Opieki NMP w Radomiu.Informacje i zapisy: ks. Konrad Wójcik, tel. 604214773 

 

6. Jutro 18 VI o g. 5.30 rano Msza św. w kaplicy na rozpoczęcie 4 dniowej pielgrzymki.

 

7. Dziś w bazylice gościmy Siostry ze Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Katarzynek. Siostry prowadzą Dom dla dziewcząt uzależnionych od używek i z innymi problemami. Siostry pragną podzielić się z nami pełnieniem swojego zakonnego charyzmatu.