XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.10.2018r.

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w tej pięknej modlitwie. Przez nią upraszamy błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin, Kościoła i świata. W prywatnych objawieniach Matka Boża niejednokrotnie wskazywała na różaniec jako środek, dzięki któremu świat może zostać ocalony. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o g. 17.30. a chętnych do zapisania się w zakrystii na wolne miejsca w Różach Różańcowych.
2. Obchodzimy w tym tygodniu święta i wspomnienia
  • X - bł. Wincentego Kadłubkabiskupa krakowskiego. Był pierwszym Polakiem, który opisał dzieje narodu w Kronice polskiej.
  • X - bł. Honorata Koźmińskiego, założyciela bezhabitowych zgromadzeń zakonnych w okresie zaborów. /odpust w Janiszpolu/
  • X - obchodzą swoje doroczne święto nauczyciele iwychowawcy. Składając im najlepsze życzenia nie zapomnijmy o modlitwie w ich intencji. W tym dniu zapraszamy do Bazyliki na modlitwę różańcową w intencji nauczycieli, katechetów i innych pracowników szkół działających na terenie naszej parafii.
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia zapewniając o pamięci modlitewnej.
3. Dzień 7 października jest świętem Matki Bożej Różańcowej Matki Bożej Różańcowej. Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy dziś na procesję różańcową po Mszy św. wieczornej o g. 19.00.dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych. Będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Nie będzie dziś nabożeństwa różańcowego o g. 17.30.
4. W najbliższych dniach obchodzony jest jubileusz 40-lecia wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolice Piotrową. Dla upamiętnienia tego wielkiego Polaka Papieża oraz przypomnienia Jego myśli i przesłania powstał koncert DAR i TAJEMNICA, jako dziękczynienie Bogu za dar Jana Pawła II. Udział w nim wezmą: wybitny polski aktor i reżyser Jerzy Zelnik, oraz muzycy: na organach Robert Grudzień, a na fletni Pana i cymbałach Georgij Agratina. Koncert odbędzie się w Bazylice w niedzielę 14 X po Mszy św. wieczornej o g, 19.00dzięki pomocy p. Łukasza Podlewskiego i patronacie honorowym ministra Wojciecha Skurkiewicza.
5.Powoli zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, czas szczególnej pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Stąd pochodzi tradycja tzw. wypominek.W modlitwę Kościoła włączmy imiona zmarłych, których zawierzamy Bożemu miłosierdziu. Spłacamy w ten sposób zaciągnięty wobec nich dług wdzięczności. W naszej Bazylice modlimy się za zmarłych w wypominkach w niedzielę przed każdą Mszą Św. Dlatego starajmy się zamawiać wypominki przed tą Mszą Św., w której najczęściej uczestniczymy. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii od dzisiejszej niedzieli.
6. Dziś na Mszy św. o g. 12.30 poświęcenie różańca dla dzieci komunijnych, a po Mszy św. spotkanie z rodzicami