II NIEDZIELA ADWENTU - 09.12.2018r.

1.Przeżywamy  Adwent. Niech to będzie dla nas  czas wewnętrznej, duchowej mobilizacji, osobistych, rodzinnych, małżeńskich postanowień, większego wyciszenia i modlitwy. Czekamy bowiem i przygotowujmy się na spotkanie z Chrystusem Panem w Święta Bożego Narodzenia i w dzień Jego powtórnego przyjścia w chwale na końcu czasów. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania niech będzie dla nas Najśw. Maryja Panna. Matka Boża zaprasza nas w dni powszednie na Mszę św. zwaną roratami. Roraty w naszej parafii; o g. 6.00 rano dla dorosłych i o g. 18.00 dla dzieci i młodzieży ich rodziców czy opiekunów. 
2.W przyszłą niedziele rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Gruzin, ks. Zurab Kakachishwili. Proszę o modlitwę w intencji zbliżających się rekolekcji oraz ojca rekolekcjonisty. Dokładny plan rekolekcji znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
3. Dziś Polski Kościół modli się i wspiera materialnie ubogi Kościół w krajach na  Wschodzie. W przedsionku kościoła możemy złożyć ofiarę na ten cel. Serdecznie polecamy to dzieło chrześcijańskiej solidarności.
4.Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w domach naszych pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które możemy nabyć w zakrystii i przedsionku kościoła. Świece małe-5 zł., okrągłe i stożki -15 zł. Młodzież rozprowadza też w przedsionku kościoła ozdoby świąteczne i  świece  Wigilijnego Dzieła.
5.Bóg czeka na ludzi, aby swoją miłość na ziemi uczynić widzialną i  odczuwalną.  Dziś  pragnę serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy przez dar serca na dzień św. Mikołaja, patrona dobroci, okazali się takimi Bożymi ludźmi. Niech Boże błogosławieństwo i uśmiech obdarowanych dzieci będzie dla Was nagrodą za dobre i wrażliwe serce.
6. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników oświaty oraz ich duszpasterzy na Adwentowy Dzień Skupienia. Spotkanie odbędzie się 16 grudnia, tj. w trzecią niedzielę Adwentu, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu o g. 10.00. Zakończenie ok. g. 14.00 .
7. Cała młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania przychodzi na spotkania  piątek na g. 18.30 do świetlicy Kazimierzówka.
8.W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie  13.XII św. Łucji, a 14.XII św. Jana od Krzyża.
  • Pozdrawiamy solenizantów tego tygodnia i składamy najlepsze życzenia z zapewnieniem o pamięci w modlitwie.

REKOLEKCJE ADWENTOWE - 16.12-18.12 2018r

NIEDZIELA – 16 grudnia
  8.00 - Msza Św. z nauką dla wszystkich
  9.30 - Msza Św. z nauką  dla wszystkich
11.00 - Msza Św. z nauką dla młodzieży
12.30 - Msza Św. z nauką dla dzieci z uwzględnieniem rodziców
18.00 - Msza Św. z nauką dla wszystkich
                            
PONIEDZIAŁEK – 17 grudnia
Całodzienne wystawienie Najśw. Sakramentu  g. 10.00 – 17.00, połączone z adoracją indywidualną i grup parafialnych
  7.00  - Roraty z nauką dla wszystkich
  9.00  - Msza Św. z nauką dla wszystkich
15.00  - Koronka do Bożego Miłosierdzia z nauką
17.00  - Nauka dla dzieci kl.I do VI
18.00  - Msza Św. z nauką dla małżonków i rodziców
19.00  - Nauka dla młodzieży szkolnej od kl. VII wzwyż
                            
WTOREK – 18 grudnia -  Dzień spowiedzi
7.30 – 10.00  spowiedź
17.00 – 19.30  spowiedź

 

  7.00 - Roraty  z nauką
  9.00 - Msza Św. z nauką dla ludzi starszych i chorych
18.00 - Msza Św. z nauką na zakończenie rekolekcji