Ogłoszenia, XXV Niedziela Zwykła, 19 września

 

W bieżącym tygodniu obchodzimy:

  • Wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • Czwartek – św. Ojca Pio, włoskiego kapucyna i stygmatyka, niestrudzonego spowiednika i duchowego przewodnika
  • Sobota – bł. Władysława z Gielniowa, franciszkanina, wielkiego kaznodziei i patrona Warszawy, oraz Gielniowa w naszej diecezji.

Najbliższa niedziela po Mszy o 12.30 spotkanie rodziców i dzieci którzy w zeszłym roku przyjęli I Komunię św.

Mamy pragnienie, aby udało się wznowić działalność scholii parafialnej. Działalność ta ustała w wyniku ograniczeń związanych z pandemią. Liczymy na to, że po przerwie uda się wznowić śpiew scholii podczas Mszy św. Aby Msza św. zyskała coś z dodatkowego piękna wzbogaconego śpiewem dzieci i młodzieży. Siostra Julia zaprasza na spotkanie dziewcząt, które do scholii należały, oraz być może tych, które potrafią i chcą w niej śpiewać, ewentualnie grające na jakichś instrumentach, na spotkanie w najbliższą sobotę 25 września w salce na plebani o godzinie 11.

Od przyszłej niedzieli, 26 września w naszej parafii, a także dla parafii dekanatu Radom Zachód, g. 16 w „Kazimierzówce”, rozpoczynamy kolejny cykl 10 spotkań zakończonych dniem skupienia w I Niedzielę Adwentu 4 grudnia, dla narzeczonych w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa. Taka forma katechizacji przedmałżeńskiej, zgodnie ze wskazaniami KEP, jest obowiązkowa dla narzeczonych.

W sobotę 2 października organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Zapisy w zakrystii.

Ogłoszenie parafialnego Klubu Seniora: W najbliższy czwartek 23 września o godzinie 10 odbędzie się w „Kazimierzówce” spotkanie przy słodkim poczęstunku o tematyce „Korzyści  płynące z założenia internetowego konta pacjenta” – będą podjęte takie tematy jak e-recepty, skierowania do lekarza załatwiane bez konieczności wychodzenia z domu, itp.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne Bożego błogosławieństwa i życzenia opieki Świętych Patronów.