IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 12.05.2019r.

1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanegow Kościele. Nieustannie musimy prosić Chrystusa-Dobrego Pasterza, aby nie brakowało dobrych i licznych pracowników w Bożej Winnicy, gotowych iść i mocą Chrystusowej ewangelii i sakramentów przemieniać ludzkie serca, otwierać je na łaskę Bożej miłości i zbawienia. Przez cały tydzień na Mszach Świętych będziemy modlić się w tych intencjach. Prosimy też o modlitwę indywidualną a chorych o ofiarowanie cierpień w intencji powołań i za powołanych do służby Bogu w Kościele także z naszej parafii.
2.Trwa miesiąc maj poświęcony czci Matki Bożej. Zapraszamy do licznego uczestniczenia w nabożeństwie majowym codziennie o g. 17.30. W tym tygodniu dzieci komunijne przeżywają Biały Tydzień.Otoczmy je serdeczną modlitwą za przyczyną Matki Bożej.
3.W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g 9.30 dzieci kl. IV będą obchodzić rocznicę I Komunii św. Spowiedź tych dzieci i ich rodzin w piątek od g. 16.30.
W liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienia:
  • W poniedziałek 13 V Wielki Odpust Fatimski z procesją różańcową w par. na Janiszpolu. Róże Różańcowe z naszej parafii zapraszamy na Janiszpol na g.18.00 na dekanalne spotkanie Kół Żywego Różańca. Potem dalsze uroczystości odpustowe.
  • We wtorek 14.V święto Św. Macieja Ap.,wybranego na miejsce Judasza. Głosił Ewangelię w Judei i Etiopii.
  • W czwartek 16.V obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika z XVII w., patrona Polski.
  • W sobotę 18.V w sanktuarium w Błotnicy dzień skupienia dla narzeczonych. Początek o g. 10.00
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia…
4.W sobotę 1 06 organizujemy pielgrzymkę młodzieży na Lednicę. Koszt 80 zł. Zapisy z podaniem Pesel przyjmuje ks. Paweł.