XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.09.2019r.

1. W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy św. na 2020 rok. Najczęściej zamawiamy Mszę Św. w intencji zmarłych z naszych rodzin. Warto również pamiętać o intencjach Mszy Św. zamawianych za żyjących: za rodziców, dzieci, chrześniaków - z okazji urodzin czy imienin, rocznicy ślubu, w różnych sytuacjach życiowych – upraszając im Boże dary i błogosławieństwo.
2. W dniu 5 października br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbędzie się Regionalna Konferencja Alpha. Celem tego spotkania jest prezentacja metod ewangelizacji młodych, dorosłych i małżeństw w ramach kursu Alpha oraz sposobów pracy Szkoły Nowej Ewangelizacji pod kątem ewangelizacji współczesnej parafii. Serdecznie zapraszam do udziału osoby zainteresowane włączeniem nowych metod ewangelizacji w życie swoich parafii.
3.W sobotę 5 października organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole na uroczystości 45 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej oraz doroczne diecezjalne spotkanie Kół Żywego Różańca. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 8.00. Powrót ok. g. 17.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
4. Dziś w Ośrodku Kazimierzówka o g. 16:00 rozpoczyna się nowa edycja 10 spotkań z narzeczonymi, a zakończy się dniem skupienia dla narzeczonych w pierwszą sobotę Adwentu tj. 7 grudnia 2019 r.
5. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Ze względu na smutny fakt, że z roku na rok przybywa dzieci, których rodzicom, sądownie ograniczono prawa rodzicielskie, wzrasta potrzeba rozszerzania zakresu pieczy zastępczej na terenie naszego miasta. Dlatego gorąco zachęcamy, dajmy dzieciom szansę na nowe, dobre życie. Pełnienie funkcji rodziny zastępczej zawodowej lub rodzinnego domu dziecka jest pracą, za którą otrzymuje się wynagrodzenie. Najbliższe szkolenie dla kandydatów do sprawowania pieczy zastępczej odbędzie się w październiku 2019 r. Szkolenie jest bezpłatne. Zachęcamy do zapoznania się z treścią ulotki dotyczącej rodzicielstwa zastępczego, znajdującej się na stoliku z prasą katolicką