VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.02.2020r.

1. Szybko minął karnawał. W tym tygodniu obchodzimy Środę Popielcową rozpoczynającą Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Gest ten ma nam przypomnieć, że wszystko co ziemskie, jest przemijające, powstało z prochu i w proch się obróci. Jest to widzialny skutek grzechu. Jednak kapłan posypując głowy wiernych popiołem czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza zwycięstwo nad grzechem i śmiercią. Na tej drodze niech pomocne będą: nabożeństwa wielkopostne, pokuta, post, dobre uczynki, wyrzeczenia. Msze Św. z obrzędem posypania popiołem odprawione będą o g. 7.00, 9.00,11.00 i 18.00.
  • W Popielec obowiązuje nas post ścisły, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i spożyciu tylko jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki powinny być ograniczone co do ilości. 
2. W tym tygodniu wraz z Wielkim Postem rozpoczyna się w Kościele Polskim Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Przypomnijmy, że trzeźwość nie jest wyrzeczeniem, ale moralnym obowiązkiem. Obowiązuje zawsze. Natomiast całkowita abstynencja od alkoholu jest formą dobrowolnego postu podejmowanego z miłości do Boga i człowieka w duchu zadośćuczynienia za grzechy pijaństwa i uproszenia łaski trzeźwości dla ludzi uzależnionych. Podejmijmy ochotnym sercem dar abstynencji szczególnie w okresie Wielkiego Postu wpatrzeni w Krzyż, znak ofiarnej i odkupieńczej miłości Chrystusa Pana.
3. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych o g. 17.15. Gorzkie Żale w przyszłą niedziele o g. 17.15
4. W Środę Popielcową dzieci ze szkół podstawowych rozpoczynają rekolekcje, które poprowadzi ks. prob. Zenon Sala. W środę, przychodzą dzieci młodzież na nabożeństwa rekolekcyjne przed południem o g. 11.00, a po południu o g. 15:00 kl. 0-V, o g. 16:00 kl. VI – VIII. W te dni nie ma zajęć szkolnych, dzieci uczęszczające na katechezę mają zatem obowiązek w sumieniu uczestniczenia w rekolekcjach. Prosimy rodziców i opiekunów o dopilnowanie udziału dzieci w rekolekcjach /plan rekolekcji na planszy/.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św., o g., 11:00 w kaplicy Matki Bożej odbędzie się z spotkanie z rodzicami młodzieży przyjmujących w tym roku sakrament bierzmowania.
6. W przyszłą niedzielę na Mszy św., o g., 12:30 będzie poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I komunii św., a po Mszy św., spotkanie z rodzicami.
7. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na g. 19.00 do Kazimierzówki na comiesięczne spotkanie Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II., które poprowadzi ks. dr Jacek Kucharski, pt. „Jak przeżywać Wieczerzę Pańską? Pawłowe wskazania dla chrześcijan Koryntu (1 Kor 11,17-34)”.