NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Diecezji Radomskiej rozpoczyna się Jerycho Rodzin. Jest ono modlitewnym wsparciem przeżywanego w diecezji Roku Rodziny. Jerycho Rodzin to nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji małżeństw, rodzin, matek, ojców, babć, dziadków, dzieci, młodzieży - 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu od 11 kwietnia do 21 listopada 2021 roku. Będzie ono przeżywane w każdym dekanacie i w każdej parafii. W dniu dzisiejszym w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie, ksiądz biskup Ordynariusz Marek Solarczyk odprawi uroczystą Mszę świętą i poświęci obrazy Matki Bożej Świętorodzinnej, które będą peregrynowały po diecezji. Wraz z obrazami będą peregrynowały również relikwie świętej Joanny Beretty Molli oraz świętych Zelii i Ludwika Martin.

2. 18 kwietnia 2021 r. pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, przeżywać będziemy „Niedzielę Biblijną” oraz Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego, którego lekturą będzie Ewangelia według św. Marka. Będzie to jednocześnie inauguracja XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego

3. 9 Maja o godz. 11.00 odbędzie się w naszej parafii I Komunia święta dzieci z klas 3 natomiast tydzień później 16 maja również o godz. 11.00 rocznica  Komunii świętej dla dzieci z klas 4. W związku z tym, ze względu na istniejące ograniczenia już dziś prosimy, aby na te dwie niedziele majowe zaplanować swoją obecność na Eucharystii w innych godzinach niż godz. 11.00, tak aby dzieci i rodzice mogli bezpiecznie i komfortowo przeżyć swoją uroczystość.

4. Zapraszamy serdecznie na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwa te odbywają się w pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.00, w pozostałe piątki miesiąca o godz. 17.30.

5. Przypominamy, że w każdy pierwszy piątek miesiąca udajemy się ze spowiedzią i komunią świętą do chorych. Jeśli ktoś chciałby zapisać jeszcze chorych na pierwsze piątki prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.