NIEDZIELA PALMOWA - 14.04.2019r.

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Jak sama nazwa wskazuje, dla chrześcijanina jest to najważniejszy tydzień w ciągu roku. Przeżyjmy ten czas w większym skupieniu i wyciszeniu. Złączmy z przeżywaniem tajemnic Męki Pańskiej uczynki postne, pokutne w duchu zadośćuczynienia za grzechy nasze i bliźnich; nie pozwólmy pochłonąć się przedświątecznym pracom, aby nie zabrakło nam czasu na wyciszenie, modlitwę, udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.
  • Dziś Gorzkie Żale o g. 17.15 z nauką pasyjną
Triduum Paschalne, czyli Wielki Czwartek, Piątek i Sobota - to trzy najważniejsze dni powszednie w ciągu roku. Niech, w tych dniach każdy chrześcijanin w naszej parafii znajdzie czas na uczestniczenie w nabożeństwach, adorację Chrystusa Pana w Ciemnicy i Grobie.
 Bazylika w te dni będzie otwarta od g. 8.00 do 22.00.  
Wielki Czwartek–dzień upamiętniający ustanowienie ofiary Mszy Św. i sakramentu kapłaństwa. W tym dniu przed południem odprawiana jest Msza Św. tylko w Katedrze g.10.00. Msza Św. po południu w naszym kościele o g. 18.00.z udziałem ks. bpa Adama Odzimka obchodzącego w tym roku złoty jubileusz kapłaństwa. Po Mszy Św. przeniesienie Najśw. Sakr. do Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.
g. 21.00 Adoracja młodzieży
Wielki Piątek– dzień upamiętniający Mękę i Śmierć Chrystusa. dla naszego zbawienia. Obowiązuje nas post ścisły. W tym dniu nie odprawia się Mszy św.
g.8.00-Jutrznia- modlitwa brewiarzowa dla służby liturgicznej. i wszystkich chętnych
g.10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci
g.17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie oktawy modlitw przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
g.17.20   Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych
g.18.00 Uroczyste Nabożeństwo W. Piątku połączone ze słuchaniem Słowa Bożego, adoracją Krzyża, Komunią Św., Po Komunii Św. przeniesienie Najśw. Sakramentu. do Grobu Gorzkie Żale. Ofiary złożone w tym dniu-na utrzymanie Grobu P. w Jerozolimie.
g.21.00 Adoracja młodzieży
Wielka Sobota
g.8.00 -13.00 – święcenie pokarmów na stół wielkanocny.
g.19.30 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
g.20.00 - Uroczyste Nabożeństwo Wigilii Paschalnej: poświęcenie ognia, liturgia Słowa Bożego, Msza Św.
WIELKA NIEDZIELA
Procesja i Msza Św. rezurekcyjna o g.6.00
Po Mszy św. rezurekcyjnej koronka do Bożego.
Nie będzie Mszy św. o g. 8.00.
Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.
Poniedziałek Wielkanocny
Msze Św. wg porządku niedzielnego. Ofiary z tacy- na Katolicki
Uniwersytet Lubelski.Po Mszy św. o g. 8.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • Od wtorku po Świętach do niedzieli Miłosierdzia Bożego włącznie, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o g. 17.30
  • Dziś po Mszach św. zapraszamy do złożenia ofiary do puszek na kwiaty i urządzenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
Jak co roku w Niedzielę Palmową obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży w Diecezjach. Z tej okazji tradycyjnie organizowana jest przez młodych Droga Krzyżowa ulicami Radomia. Rozpocznie się ona o godz. 20.00przed kościołem św. Jana - Fara.
W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej zostały zaczerpnięte ze spotkania młodych w Panamie. Niektóre ze stacji będą miały odmienny charakter: inscenizacja, prezentacja multimedialna. Ks. bp Ordynariusz zaprasza młodzież i dorosłych na dzisiejsze nabożeństwo.