XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.09.2020r.

   
1.W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu wspomnienia:
  • 21.09 Święto św. Mateusza, ap. i ewangelisty
  • 23.09 Św.Ojca Pio, kapucyna, stygmatyka, z największym zaangażowaniem posługiwał wiernym przez duchowe kierownictwo, jednanie grzeszników z Bogiem i roztropną troskę o chorych i ubogich.
  • 25.09 bł. Władysława z Gielniowa franciszkanina przepełnionego duchem modlitwy
    i pokuty, wielkiego kaznodzieję Warszawy, której jest patronem.
  • 30.09  św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, wielkiego znawcy i tłumacza Pisma św.
  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia z zapewnieniem o pamięci w modlitwie.
2. W przyszłą niedzielę po Mszy św.o g. 11.00 spotkanie w kaplicy Matki Bożej  z rodzicami i młodzieżą kl. VIII szkoły podstawowej , która przyjmie Sakrament Bierzmowania w naszej parafii w 2021r.
3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g.12.30 pierwsze spotkanie w bazylice rodziców z dziećmi, które w  przyszłym roku przyjmą I Komunię św. w naszym kościele.
4. Od przyszłej  niedzieli 27 września 2021r.w naszej parafii, także dla parafii z dekanatu Radom-Zachód rozpoczyna się  przygotowanie narzeczonych do Sakramentu Małżeństwa. Program przygotowania Droga do szczęśliwego małżeństwa obejmuje 10 spotkań z narzeczonymi. Taka forma katechizacji przedmałżeńskiej, jest obowiązkowa zgodnie ze wskazaniami Ojca Świętego oraz Konferencji Episkopatu Polski.
5. W przyszłą niedzielę 27 września 2020 r. Na godz. 12.30 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które pragną odnowić swoją przysięgę małżeńską. Zapraszamy rodziny z dziećmi, małżeństwa, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin i wszystkich, którym sprawy małżeństwa, rodziny i życia są bliskie
6. Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanym przez Akcję Katolicką X Tygodniu Społecznym pt. „Aktualność przesłania Prymasa Tysiąclecia w warunkach demokratycznego państwa”. Inauguracja Tygodnia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Tomasika odbędzie się w niedzielę, 27 września, o godz. 18.00, w radomskiej katedrze.
7. W sobotę 3 października organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Zapraszamy Róże różańcowe i wszystkich czcicieli modlitwy różańcowej na dzień skupienia w sanktuarium. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 8.00. Powrót ok. g. 17.00. Zapisy w zakrystii.