Ogłoszenia XXVI Zwykła, 1 października 2023

Wspomnienia liturgiczne bieżącego tygodnia

  • Poniedziałek – św. Aniołów Stróżów
  • Środa – św. Franciszka z Asyżu, dzień święta Patronalnego Zgromadzenia Sióstr Córek św. Franciszka Serafickiego do którego należą siostry posługujące w naszej parafii  
  • Czwartek – św. Faustyny Kowalskiej, sekretarki Bożego Miłosierdzia

I czwartek miesiąca, nabożeństwo o 17.30 

I piątek miesiąca, wizyta u chorych od g. 9. Pozostałe nabożeństwa o tradycyjnych godzinach 

I Sobota, Matki Bożej Różańcowej. KŻR spotykają się o 17.00 a o 17.30 nabożeństwo różańcowe. Natomiast procesja różańcowa odbędzie się zgodnie z zaleceniem Moderatora Żywego Różańca Diecezji Radomskiej w II sobotę miesiąca 14 października. 

Rozpoczynamy dziś miesiąc październik, a wraz z nim szczególny czas modlitwy różańcowej. Matka Boża podczas wszystkich niemal objawień zalecała szczególnie ten rodzaj modlitwy, „Odmawiajcie różaniec”. Podczas różańca oczami Maryi wpatrujemy się w kolejne wydarzenia zbawcze z życia Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30. 

Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę KŻR do Wysokiego Koła w najbliższą sobotę: Wyjazd o 8.00 z parkingu przed Bazyliką. 

Od dzisiaj rusza kolejna edycja 10 spotkań przygotowujących do sakramentu małżeństwa. przez 10 kolejnych niedziel o 16 w Kazimierzówce.  

W najbliższą niedzielę będziemy gościli u nas ekipę TELEWIZJI POLSKIEJ POLONIA, która będzie transmitowała Mszę św. o godzinie 13.00 dla Polaków mieszkających w kraju i za granicą. Mszy św. będzie przewodniczył ks. biskup ordynariusz Marek Solarczyk. Tego dnia Msze św. o g. 8.00, 9.30 i o 13.00. Nie ma Mszy o godz. 11. Msza św. transmitowana jest jednocześnie pierwszą stacją obchodów 20 – lecia nadania naszej świątyni tytułu Bazyliki oraz oficjalnym rozpoczęciem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. 

Zachęta do lektury prasy katolickiej. Wśród tytułów jest dodatek do „Gościa Niedzielnego” poświęcony objawieniom maryjnym i modlitwie różańcowej w cenie 14 zł. 

Jubilatom i Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożej opieki za wstawiennictwem świętych Patronów

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Janina Wieśniak i Anna Żarłok Wieczny odpoczynek …