Ogłoszenia, 7 sierpnia 2022, XIX Niedziela Zwykła

Jesteśmy wszyscy wstrząśnięci katastrofą autokaru zmierzającego do Medjugorie, w którym znajdowali się także pielgrzymi z Jedlni k. Radomia. Na razie wiemy o jednej poszkodowanej osobie z naszego regionu, która przebywa w szpitalu. Modlimy się o szybki powrót do zdrowia dla rannych. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a dla ich bliskich przyzywamy opieki Matki Bożej „Pocieszycielki strapionych”.

 Wspomnienia liturgiczne bieżącego tygodnia

  • Poniedziałek – św. Dominika, założyciela Zgromadzenia Dominikanów
  • Wtorek – święto św. Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy
  • Środa – święto świętego Wawrzyńca, diakona pierwszego wieku chrześcijaństwa
  • Czwartek – św. Klary,

W sobotę wyruszyła Grupa „Czwórka” z naszej parafii w ramach Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górą. Zapraszamy i zachęcamy do codziennej duchowej łączności modlitewnej. Gromadzimy się codziennie w świątyni, do soboty 13 sierpnia włącznie, o godzinie 20.30 na półgodzinną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kończymy o godzinie 21odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego wraz z modlitewnym rozważaniem.  

Zakończyliśmy prace związane z wymianą schodów i urządzeniem we fragmencie ozdobnych terenów zielonych. Na ten cel zostały przeznaczone ofiary z tegorocznej i zeszłorocznej kolędy. Pozwoliły one na pokrycie większej części kosztów. Pozostałą część kosztów będziemy mieli okazję pokryć z ofiar złożonych w ramach tacy gospodarczej, która wypada w następną niedzielę. 

W związku z tym, że wykonane nasadzenia mogą przyciągać uwagę niepożądanych gości o niekoniecznie uczciwych zamiarach, musimy się zatroszczyć, aby nie doszło do nieplanowanej zmiany ich właściciela. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zamierzamy zainstalować na dzwonnicy kamery, które obejmą teren schodów i duży fragment placu przed Bazyliką. Będą umieszczone przy wejściach na plac kościelny stosowne informacje. 

Życzenia dla Jubilatów i Solenizantów

Prasa katolicka

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. Wojciech Orłowski. 

Wieczny odpoczynek …

Módlmy się w intencji ofiar i poszkodowanych we wczorajszej katastrofie polskiego autokaru zmierzającego do Medjugorie. Prosimy o szybki powrót do zdrowia dla rannych, a dla zmarłych o miłosierdzie Boże i wieczny pokój.